Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

Városismereti sétán a SZEGEDI végzősei

Nagy örömünkre szolgált, hogy a békési Városvédő és Szépítő Egyesület titkára, dr. Fábián Judit elfogadta felkérésünket, és egy városismereti séta során bemutatta a Békésen megforduló híres írók, költők emléktábláit, a szerzők békési kötődését.

2023.03.29.


Image

A séta a gimnáziumból indult, a főtéren megállva megismertük Arany János és Szabó Lőrinc békési tartózkodásának történetét, majd kicsit továbbhaladva a Békési Járásbíróság épülete előtt Németh László itt töltött időszakáról hallhattunk. A helytörténeti séta fontos momentuma volt, hogy megemlékeztünk iskolánk alapítójáról, Szegedi Kis Istvánról.

            Ezúton is köszönjük Dr. Fábián Juditnak a vezetést, az információgazdag, sok érdekességet tartalmazó beszámolót. Örömmel tölt el bennünket, hogy ezzel a programmal is erősíthettük diákjainkban Békéshez való kötődésüket.Kapcsolat

intézményegységeink elérhetőségei


Gimnázium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Dr. Pataki Ágnes
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu

Általános Iskola


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Vég Gábor
Telefon: 66/411-222
Email: szkirgkaracs@gmail.com

Óvoda


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Farkas-Piskóty Boglárka
Telefon: 66/411-438
Email: ovodajantyik@gmail.com

Kollégium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Bíró Péter
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu