Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

Átadták a középiskolai ösztöndíjakat

November 15-én a református lelkészi hivatalban átadták az egyházközségi középiskolai ösztöndíjakat.

2022.11.15.


Image

Molnár Máté vezető lelkész, Gellén János főgondnok, Kicska László iskolalelkész és Mucsi András iskolaügyi gondnok adta át a középiskolai ösztöndíjakról szóló oklevelet Cinanó Alexandra (10.A), Dancs József (10.A), Kiss Petra (10.B), Pál Bence Sándor (10.B), Vigh Gergő (10.B) és Sipaki Ildikó (11.A) tanulóknak. Az átadáson jelen volt Szilágyi Zoltán, aki a békésiek testvérgyülekezetének, a romániai Szilágypanitnak a lelkipásztora. Az ösztöndíjak odaítéléséről a református egyházközség és intézmény Igazgatótanácsa döntött a november elején tartott ülésén. A közel 30 pályázatból hatot hirdetett győztesnek a grémium, amely a tanulmányi eredményeket, közösségi munkát, hitéleti aktivitást és az esetleges versenyeredményeket vette figyelembe.

A városi képviselő-testület döntése nyomán november 15-én délután 12 olyan középiskolás kapja meg a 100 ezer forintos ösztöndíjról szóló dokumentumot Kálmán Tibor polgármestertől, akik tanulmányi eredményük és szociális helyzetük alapján méltók voltak a támogatásra. Kilencen közülük a Refi tanulói.Kapcsolat

intézményegységeink elérhetőségei


Gimnázium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Dr. Pataki Ágnes
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu

Általános Iskola


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Vég Gábor
Telefon: 66/411-222
Email: szkirgkaracs@gmail.com

Óvoda


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Farkas-Piskóty Boglárka
Telefon: 66/411-438
Email: ovodajantyik@gmail.com

Kollégium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Bíró Péter
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu