Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

Kollégiumi kirándulás a Partiumban!

A közelmúltban iskolánk kollégista tanulói egynapos Partiumi kiránduláson vehettek részt a Gimnázium vezetőinek és a Békési Református Egyházközségnek köszönhetően

2023.02.27.


Image

Kicska László iskolalelkész és Bíró Péter tanár úr szervezésében létrejövő kirándulás főbb állomáshelyei Nagyszalonta és Nagyvárad városai voltak. A kollégiumi csoport meglátogatta Nagyszalontán Arany János és Sinka István szülőházát. Megtekintették Erdély és a Partium egyetlen egészalakos Kossuth szobrát, ami átvészelte a történelmi fordulatokat és még ma is a helyén áll. Valamint Bocskai István fejedelem, Nagyszalonta alapítójának szobrát és a méltán híres Csonkatornyot is.

A csoport ezután Nagyváradon megtekintette a Bazilikát, Szent László király szobrát, a Püspöki Palotát, a Fekete Sas szállót és a nagyváradi várat. A nap fénypontját a helyi városháza tornyának megmászása jelentette. A csoport tagjai hazafelé még egy közös vacsorán vettek részt majd testileg fáradtan, de lelkileg feltöltődve tértek vissza a kollégiumba.Kapcsolat

intézményegységeink elérhetőségei


Gimnázium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Dr. Pataki Ágnes
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu

Általános Iskola


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Vég Gábor
Telefon: 66/411-222
Email: szkirgkaracs@gmail.com

Óvoda


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Farkas-Piskóty Boglárka
Telefon: 66/411-438
Email: ovodajantyik@gmail.com

Kollégium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Bíró Péter
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu