Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

Szakmai sikerek a Refiben

Intézményünk középiskolai képzésében öt éve indult a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmai képzés gazdálkodás és menedzsment ágazatban új színfoltot, lehetőséget nyújtva az ide jelentkezett tanulóknak.

2023.06.19.


Image

Az eddigiek alapján elmondható, hogy eredményes volt ez az időszak. A szakképzés területén bekövetkezett törvényi változások miatt a 2022-2023-as tanévben intézményünkben 4+1 éves szakgimnáziumi, valamint öt éves technikumi képzés is folyik. A technikumi képzésben részt vevő tanulóknak tizedik évfolyam végén kötelező ágazati alapvizsgát kell tenniük, melynek eredménye 15%-ban beszámítandó a végső technikusi vizsga eredményébe. A technikumi képzésben részt vevő tanulók számára fontos megmérettetés ez, hiszen a 9. és 10. évfolyamon tanult összes szakmai tantárgyat átfogó ismereteikről kellett számot adniuk. Az alapvizsga sikeres teljesítése a 11. évfolyamba lépés alapkövetelménye, ezért is meghatározó jelentőséggel bír annak sikeres teljesítése. 2023. június 7-én a 10. CD osztály technikumi képzésben részt vevő tanulói kiválóan teljesítettek és sikeres gazdálkodás-menedzsment ágazati alapvizsgát tettek.

Az idén első alkalommal vizsgáztak intézményünkben az érettségi utáni képzésben részt vevő tanulók. Az előző tanévben szakgimnáziumi képzésben érettségi bizonyítványt szerzett és a 13. évfolyamon tovább tanuló 8 diák 2023. május 15-én írásbeli komplex szakmai vizsgát tett, amit 2023. június 12-én sikeres szóbeli komplex szakmai vizsga követett. A szép eredményeknek köszönhetően diákjaink pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-s szakképesítést szereztek öregbítve ezzel iskolánk jó hírét.

A diákok és felkészítő tanáraik sikereihez szívből gratulálunk, a vizsgabizottság munkáját köszönjük!Kapcsolat

intézményegységeink elérhetőségei


Gimnázium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Dr. Pataki Ágnes
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu

Általános Iskola


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Vég Gábor
Telefon: 66/411-222
Email: szkirgkaracs@gmail.com

Óvoda


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Farkas-Piskóty Boglárka
Telefon: 66/411-438
Email: csillagfurt@refibekes.hu

Kollégium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Bíró Péter
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu