Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

Az ország élvonalában a Refi

2019 január 24-27 között Szeged városában rendezték meg az V-VI korcsoportos kézilabda országos diákolimpiai döntőt. Egymást követő második évben jutott iskolánk a döntőbe, ahol az ország legjobb nyolc csapata részvételével zajlott a verseny.

2019.01.28.


Image

A technikai értekezleten két csoportba sorsolták a résztvevőket a szervezők. Csapatunk a házigazda Deák Ferenc Gimnázium, a Siófoki SZC Mathiász János Gimnázium és a csurgói Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium csapatokkal került egy csoportba. A csoportmérkőzések során a szegedi Deákot magabiztosan, a csurgói Csokonait nagy arányban győzte le csapatunk, míg a Mathiász Gimnázium csapata ellen szoros első félidőt követően ugyan veszített iskolánk, de csoportjában így is a második helyen végzett és a másik csoport győztesével játszhatott a döntőbe jutásért. Az elődöntőben a veszprémi Vetési Albert Gimnázium túl nagy falat volt csapatunk számára, de tisztességesen küzdöttek a fiúk. Utolsó napon a helyosztókat rendezték és a harmadik helyért játszottunk szép számú nézősereg előtt a Városi Sportcsarnokban. A Ferencvárosi Sportiskola csapatával mérkőzött meg csapatunk és kiegyenlített küzdelmet követően, döntetlennel zárult a mérkőzés. Ilyen estben büntető párbajjal döntik el a csapatok a győzelmet, amelyben a mi csapatunk bizonyult jobbnak, így nagy csatában, de megérdemeltem akasztották a verseny végén a fiúk nyakába a bronzérmet. A bronzmérkőzés legjobbjának Takács Szabolcsot, csapatunk kapusát választották, míg az Országos Döntő gólkirálya irányító játékosunk Dénes Ádám lett.

 

Az Országos Döntő végeredménye:

1, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

2, Siófoki Mathiász János Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Balatonboglár

3, Szegedi Kis István Református Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Békés

4, Ferencvárosi Sport Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

5, Lóczy Lajos Gimnázium és Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Szakgimnázium, Balatonfüred

6, Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Nyíregyháza

7, Szegedi Deák Ferenc Gimnázium, Szeged

8, Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Csurgó

 

Csapat:

Borbély István, Takács Szabolcs, Baranyai Máté, Dénes Ádám, Szabó Ádám, Bátky Bence, Csige Norbert, Kohlrusz Levente, Kovács Levente, György Olivér, Vass Erik, Kiss Róbert, Pál Szabolcs, Gyepes Norbert.

Köszönet illeti a férfi kézilabda szakosztály edzőinek mindennapi munkáját, a békési utánpótlás nevelés érdeme ez a remek eredmény.Kapcsolat

intézményegységeink elérhetőségei


Gimnázium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Dr. Pataki Ágnes
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu

Általános Iskola


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Vég Gábor
Telefon: 66/411-222
Email: szkirgkaracs@gmail.com

Óvoda


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Farkas-Piskóty Boglárka
Telefon: 66/411-438
Email: ovodajantyik@gmail.com

Kollégium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Tyukodi Marianna
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@refibekes.hu