Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

A 2019/2020-as tanév végzős tanulói közül a Szegedi Kis István Emlékérmet

Balog Gábor 12. A osztályos tanuló kapta meg

2020.09.01.


Image

Balog Gábor 2001. június 11.-én született Budapesten. Hárman vannak testvérek. Szülei pedagógusok, akik nagy szeretettel és gondoskodással nevelik a gyerekeket és biztosítják a megnyugtató hátteret, amelyben töretlen a gyerekek fejlődése. Kiegyensúlyozott családban élnek, így felnőtt korukban becsületes keresztyén emberekké válhatnak. 

Balog Gábor immáron 12. éve iskolánk, a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium kiváló tanulója. Tanulmányait iskolánkban az általános iskola első osztályában kezdte meg. Kitűnő tanulmányi eredménye minden évben általános tantárgyi dicsérettel párosult.  

Kiemelkedő tehetségére már kisiskolás tanítói is felfigyeltek. Tudásra vágyó, szerteágazó érdeklődési köre szinte minden tantárgyban megmutatkozik. Országos versenyek állandó résztvevője volt magyar nyelv, matematika, történelem, földrajz tantárgyakból. Kivétel nélkül, minden alkalommal eredményesen képviselte városunkat, iskolánkat. Számos országos verseny első helyezettje, Kosárlabda Országos Bajnoki cím és sok-sok különdíj tulajdonosa. 

Érdeklődése a humán tárgyak felé irányult, ezt bizonyítja:

 • Történelem Országos Középiskolás Tanulmányi Versenyen, megyei döntőben elért I . helyezése 
 • 2019/2020 a Történelem Országos Középiskolás Tanulmányi Versenyen, a döntőben elért kiemelkedő eredménye,
 • 2018-az Implom József Kárpát-medencei Középiskolás Helyesíró Verseny Megyei Döntőjének I. helyezettje 
 • Lotz János Szövegértési és helyesírási Verseny, Országos Döntő –II. hely  
 • Kockakobak Országos Matematika Verseny helyi forduló- II.- hely  
 • Nagymedve kategóriában, csapatban arany minősítés  
 • Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny Megyei Döntő -V. hely  
 • Zrínyi Ilona Matematika Verseny- V. hely  

A 2019-2020-as tanévben sikeres komplex, középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből, ill. B kategóriás vezetői engedélyt szerzett. 

Az érettségi vizsgákon is kiváló teljesítményt nyújtott, aminek bizonyítéka kitűnő érettségi bizonyítványa. Tehetsége, szorgalma abban is megmutatkozott, hogy angol nyelv és történelem tantárgyakból emelt szintű érettségi vizsgán jeles eredményt ért el. 

A Kosárlabda Diákolimpiák Többszörös Bajnokcsapatának csapat kapitánya, szerénysége ellenére, csapatának vezéregyénisége. 

Tanáraival tisztelettudó, együttműködő, érdeklődő. Humánus egyéniség, türelmes, segítőkész.

Magaviselete, szorgalma példás. Nem kérkedő, szerény, társai felnéznek rá. 

Ezen kimagasló eredmények elérésében, és felkészítésében nem kis része van a történelem, magyar nyelv- és irodalom, angol nyelv- szakos tanárainak, edzőinek, akik felismerték a tanulóban rejlő kivételes tehetséget.

Az iskolán kívüli tevékenysége is példaértékű. Szabadidejében, a kedvenc sportágában, a kosárlabdában is kiemelkedőt nyújt. Kiváló labdaérzéke, a labda szeretete, már kisgyermek korában megmutatkozott. Tehetsége15 éves korára már a Békés Város Nemzeti Bajnokság B - osztályában szereplő férfi csapat legfiatalabb igazolt játékosává tette. Fiatal kora ellenére a felnőtt csapat meghatározó tagja lett. Serdülő korában, a serdülő válogatott tagja volt, a 2018as évben kosárlabda sportágban, az Európai Utánpótlás Liga tagjaként képviselte országunkat, városunkat, iskolánkat számos külföldi mérkőzésen. 

Kiváló Sporteredményeiből: 

 • 2016/2017;2017/2018;2018/2019-Nemzetközi Református Kosárlabda Bajnokság - I.hely  
 • 2018/2019 - Kosárlabda B33 Diákolimpia Megyei Döntő – I. hely  
 • 2018/2019 - Kosárlabda B33 Diákolimpia Országos Elődöntő Döntő – V. hely  
 • 2019/2020 - Kosárlabda Területi Diákolimpia Döntő –I. hely  
 • 2019/2020 - Kosárlabda Megyei Diákolimpia Döntő – I. hely  
 • 2019/2020 - Kosárlabda Diákolimpia Országos Elődöntő Döntő – III. hely  

 

Gábor felsőfokú tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar angol-történelem szakán folytatja.Kapcsolat

intézményegységeink elérhetőségei


Gimnázium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Dr. Pataki Ágnes
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@szkirg.hu

Általános Iskola


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Vég Gábor
Telefon: 66/411-222
Email: szkirgkaracs@gmail.com

Óvoda


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Farkas-Piskóty Boglárka
Telefon: 66/411-438
Email: ovodajantyik@gmail.com

Kollégium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Tyukodi Marianna
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@szkirg.hu