Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

Megyei Atlétika Egyéni Pályabajnokság V.-VI. korcsoport

Békéscsaba, 2022.04.26-27.

2022.05.03.

Image

2022.04.26.-án és 27.-én rendezték meg Békéscsabán a megyei atlétika egyéni pályabajnokságot, ahol iskolánk 4 tanulóval képviseltette magát.

Az első napon Kiss Petra 9.b osztályos tanuló indult gerelyhajításban és Rózsavölgyi Szabina 10.c osztályos tanuló 100 méteres és 400 méteres síkfutásban.

Petra nagyon szép eredménnyel és egyéni csúccsal 34,33 méterrel 1. helyezést ért el és ezáltal kvalifikálta magát az országos döntőbe gerelyhajításban.

Szabina mindkét futószámban dobogón végzett, 100 méteren 13,4 eredménnyel az előkelő 3. helyet, még 400 méteren szintén egyéni csúccsal 62,9 idővel a dobogó legfelső fokára állhatott, 1. helyezést ért el és az országos döntőbe kvalifikálta magát.

A második napon is szép eredményeket tudhattunk magunkénak.

Rózsavölgyi Szabina 10.c osztályos tanuló 200 méteren 28,2 időeredménnyel a második helyen végzett.

Kiss Petra 9.b osztályos tanuló 200 méteren 29,4 idővel a 4. helyen végzett és diszkoszvetésben 22,00 méterrel az 5. helyen.

Gaburi Norbert 9.b osztályos tanuló súlylökésben indult, 8,37 méteres eredménnyel a 15. helyen végzett a nagy létszámú 25 fős mezőnyből.

Nagy Zsolt 9.a osztályos tanuló súlylökésben 10,79 méterre lökte a súlygolyót, ezzel megszerezve az 5. helyet és távolugrásban a 18 fős mezőnyből a 12. helyen végzett 4,91 méteres ugrással.

Az országos diákolimpia 2022. május 30-31.-én kerül megrendezésre Győrben.

Felkészítő testnevelők: Kocsor-Szabó Eszter, Békési Rita

Felkészítő edző: Rácz András