Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Békés

“Keresztyén szellemiséget, kiváló szakmai szintű oktatást, sportolási lehetőséget kínálunk óvodától az érettségiig! Hit, tudás, szeretet…"

Könyvet írnak a református gyülekezet történetéről

A békési reformátusok történetét írja meg Bagita Attila történelem szakos tanár, a Mezőberényi Református Egyházközség gondnoka. A kötet tervezett megjelenése 2022.

2020.09.21.


Image

Bagita Attila a Szegedi Kis István Református Gimnázium kiváló, nagy tudású tanára, emellett mezőberényi református egyházközségi gondnok, több kutatása van jelenleg is. Vannak ugyan már most is gyülekezet- és iskolatörténeti kiadványok, de szerencsés lenne, ha egy történész hozzányúlna a kérdéshez és feldolgozná, új kutatási eredményekkel kiegészítené ezeket. Meg kell említeni Dr. Vitéz Durkó Antal, Tóth Julianna, Gellén János, Juhász János és Sápiné Turcsányi Ildikó írásait. Bíró György tanár úr is folytatott iskolatörténeti kutatásokat – olvasható abban az előterjesztésben, amelyet szeptember 10-én egyhangúan fogadott el a Békési Református Egyházközség presbitériuma. A megírással párhuzamosan elkezdik a források felkutatását egy reprezentatív, szép kiállítású könyv kiadására. A kutatónak másfél éve lenne a kötet elkészítésére, amelyet 2022-ben adnának ki. Ez az év az iskola alapításának 470. évfordulója.Kapcsolat

intézményegységeink elérhetőségei


Gimnázium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Dr. Pataki Ágnes
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@szkirg.hu

Általános Iskola


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Vég Gábor
Telefon: 66/411-222
Email: szkirgkaracs@gmail.com

Óvoda


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Vég Gábor
Intézményegység vezető: Farkas-Piskóty Boglárka
Telefon: 66/411-438
Email: ovodajantyik@gmail.com

Kollégium


Igazgató: Palatinus Pál
Általános Igazgató helyettes: Dr. Pataki Ágnes
Intézményegység vezető: Tyukodi Marianna
Telefon: 66/411-867
Email: titkarsag@szkirg.hu